Kolonie 2017 ….

Około 100 dzieci w wieku od 7 do 16 lat wzięło udział w koloniach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach. Oba turnusy odbyły się w Mikoszewie, małej miejscowości nadmorskiej.
– Koloniści wzięli udział m.in. w wycieczce do zamku w Malborku i muzeum w Sztutowie, uczestniczyli w warsztatach bursztynowych i jechali meleksami – wymienia Iwona Skocka, prezes chojnickiego TPD. – Ogromną frajdę sprawił dzieciom laserowy paintball i pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu.
Ponieważ kolonie przebiegały pod hasłem bursztynu, nie mogło zabraknąć wyprawy po bursztynowy skarb  (podchody) i nocnego zbierania jantarków. Długą listę atrakcji przeplatały zabawy sportowe, konkursy i mecze oraz kąpiele w morzu. Czasu na nudę nie było.
Najlepszą recenzję wypoczynku zorganizowanego przez TPD wystawiły same dzieci, które nie chciały wyjechać z Mikoszewa, a po powrocie do Chojnic wyjść z autobusu.
– Dziękujemy wszystkim,  którzy wsparli nasze stowarzyszenie i tym samym przyczynili się do organizacji naszych kolonii w takim wymiarze – dodaje pani prezes. – Uśmiechy dzieci i ich radość to dla nas największa nagroda

Komentarze na tej stronie zostały wyłączone.